УЧАСТЬ У НАЦІОНАЛЬНОМУ ТУРИСТИЧНОМУ ФОРУМІ

23-25 квітня 2026 р. професор кафедри економіки, туризму та рекреації, доктор географічних наук Тетяна Іванівна Божук була учасницею Національного туристичного форуму у м. Кам’янець-Подільському.

Протягом першого дня взяла участь у роботі розширеного засідання Наукової ради з туризму при Державному агентстві розвитку туризму України, яке відбулосяу Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка.

Головувала на засіданні Наукової ради професор Марта Барна – перший проректор Львівського торговельно-економічного університету.

У роботі взяли участь члени Наукової ради, в залі присутні понад 80 науково-педагогічних працівників і представників галузі туризму із 23 міст України: Вінниці, Дніпра, Житомира, Запоріжжя, Івано-Франківська, Ізмаїла, Кам’янця-Подільського, Києва, Кривого Рогу, Львова, Луцька, Мелітополя, Миколаєва, Полтави, Сум, Тернополя, Ужгорода, Умані, Харкова, Хмельницького, Чернівців, Рівного й Білої Церкви.

З вітальним словом виступили голова Наглядової ради Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, народний депутат України, голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Ігор Марчук, міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Посітко, в.о. ректора Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка професор Наталія Бахмат.

Жваве обговорення викликала доповідь «Стратегія розвитку туризму: чого прагне Україна до та після 2026 р.», виголошена першим заступником голови ДАРТ України Тарасом Лозинським та керівником відділу розвитку туризму та цифровізації ДАРТ України Олександром Вешелені.

Після обіду учасники мали змогу прогулятися містом у супроводі екскурсоводів Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника й оглянути такі об’єкти Старого міста:

Протягом наступних двох днів програма Форуму була дуже насиченою.

У рамках панельних зустрічей обговорювалися питання, пов’язані з адаптацією туристичного продукту до очікувань європейського мандрівника, зміною соціально-поведінкового портрета туриста в Україні, розвитком активного, інклюзивного та спортивного туризму, а також роль цифрових медіа та інфраструктури у формуванні сучасного туристичного досвіду.

Мали унікальну можливість поспілкуватися зі спікерами заходу відомими українськими travel-блогерами Узол і Манько, які поділилися власним досвідом створення туристичного контенту та популяризації України як привабливого напрямку для подорожей. Вдалося поспілкуватися з експертом із розвитку туризму в громадах Сергієм Толстіхіним. Він розповів про сучасні підходи до формування туристичної привабливості територій, ефективні інструменти розвитку локального туризму та важливість співпраці.

Учасники Форуму мали змогу поділитися інформацією про сучасні підходи до управління туристичними проєктами та клієнтським досвідом, нові ніші для бізнесу, пов’язані із крафтовим виробництвом.

Дуже цікаво було ознайомитися із новими цифровими туристичними сервісами, обговорити партнерство для розвитку територій та підвищення їх інвестиційної привабливості.

Важливою складовою заходу стала неформальна частина у вигляді вечірнього нетворкінгу у просторі історичного середовища міста, який сприяв професійному діалогу, обміну досвідом та налагодженню нових контактів.

Дегустація крафтової продукції подільських майстрів і знайомство з локальною гастрономічною культурою підтвердили унікальність цього туристичного продукту.

Національний туристичний форум був чудовою платформою для обʼєднання науковців, експертів і практиків у галузі туризму задля обговорення сучасних тенденцій розвитку туристичної сфери, викликів галузі та перспектив її відновлення й зростання.

Дякуємо організаторам за запрошення та можливість долучитися до обговорення важливих питань розвитку туризму в Україні!

Кафедра економіки, туризму та рекреації